Witamy na naszej nowej stronie hodowli  starej amerykańskiej rasy kotów MAINE COON -  wielkich i łagodnych stworzeń, o wyglądzie dzikiego rysia.

Maine Coony to duże i dostojne, koty,o cudownym, prawie psim charakterze, przyjacielskie, łagodne i bardzo towarzyskie.

Zawitały do nas w 2007r ,a wczesniej mieliśmy kotkę bengalską.

Pokochaliśmy te duże koty za ich wspaniałą psychikę i charakter i niepowtarzalny wygląd-chodzą za nami jak psiaki, a gości witaja z radością. 

Pierwszą naszą  Maine Coonką jest  piękna  POLLY Maybach*PL dziko umaszczona naprawdę robiąca  wrażenie….Obecnie championka na kociej emeryturze.

W późniejszym czasie dołączyła  do nas przepięknie umaszczona czarna  szylkretka    TINA VIKTORIA również z warszawskiej hodowli Maybach*PL ona  także zdobyła tytuł championa i tak się zaczęła nasza przygoda z tymi cudownymi kotami. Odchowaliśmy kilka miotów kociąt, niektóre pozostały z nami i tak to się zaczeło....

Koty należą do naszej rodziny i są pełnoprawnymi domownikami, są naszymi

przyjaciółmi,

 

towarzyszą nam we wszystkich domowych zajęciach, mieszkają z nami w mieszkaniu,  nie są kotami wychodzącymi , do dyspozycji mają osiatkowany balkon, który bardzo lubią.  

Posiadają aktualne szczepienia ochronne i są przebadane w kierunku chorób wirusowych FIV i FELV oraz chorób serca z wynikiem negatywnym.

 

Hodowla KORALIA CAT’s*PL jest zarejestrowana w Supreme Cat Club w Łodzi, zrzeszonym w krajowej federacji  Felis Polonia /FPL/, która jest członkiem Miedzynarodowej Federacji Felinologicznej /FIFE/-najwiekszej organizacji felinologicznej na świecie.

Mamy piekne, utytułowane, z ciekawych linii kotki,  kocieta miewamy niezbyt często,  a hodowla stanowi dla nas ogromną przyjemność i hobby.

Cieszymy się z każdego kociaka i najlepszych domów jakie im znajdujemy. Kociaki odchodzą do nowych właścicieli w 13 tygodniu życia, z kompletem odpowiednich szczepień i rodowodem FPL, z przyszłym właścicielem spisujemy umowę, udzielamy wszelkich porad odnośnie pielęgnacji i wychowania, bardzo chętnie utrzymujemy kontakt - interesujemy się jak się żyje naszym kociakom,  mile widziane są zdjęcia pupili.

Zgadzamy się z ustawą o ochronie zwierząt gdzie :                                     "Zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”.

Serdecznie zapraszamy do ogladania naszych ulubieńców.

Na bierząco będziemy tu informować o nowinkach i nowościach w naszym kocim świecie.

Zapraszamy! Zosia i Łukasz